Informace o nás

Náš cíl

Specializujeme se na výuku angličtiny a naším cílem je, abyste získali aktivní znalost anglického jazyka, a byli schopni se v životě pohodlně DOMLUVIT a s jistotou KOMUNIKOVAT. Během studia v našich kurzech angličtiny se také naučíte postupy, jak se efektivně učit cizí jazyky. Další informace naleznete v článku na iDnes.cz "O výuce angličtiny v LITE".

 

Trochu historie

Jazyková škola LITE Praha vznikla v roce 1997. Od té doby jsme se rozrostli na síť čítající 13 poboček v Čechách a v angličtině jsme proškolili více než 20 tisíc studentů. Všechny jazykové školy LITE fungují na stejných standardech a používají jednotné vyučovací know-how, postavené na základě dlouholetých výzkumů v oblasti výuky jazyků.

Název LITE je složený z počátečních písmen anglických slov: Life Improvement Through Education = Zlepšení života prostřednictvím vzdělávání. 

Naše prvenství

LITE byla první jazykovou školou v ČR, která začala nabízet a pravidelně pořádat UKÁZKOVÉ HODINY. Naší snahou je ukázat lidem NEEFEKTIVITU běžně používaných „učebnicových“ metod a nastínit jim principy, které vedou ke skutečnému osvojení si angličtiny a AKTIVNÍMU MLUVENÍ. 

 

O Aplikované Scholastice

Jazykové školy LITE spadají pod mezinárodní neziskovou organizaci Aplikovaná Scholastika, která poskytuje materiály o tom, jak efektivně studovat a podílí se na významných vzdělávacích projektech po celém světě.
Jazyková škola LITE Praha získala za své výsledky během svého působení 6 mezinárodních ocenění od organizace Aplikovaná Scholastika. 

 

Kdo jsou naši klienti?

Našimi klienty jsou lidé, kteří se rozhodli naučit se anglicky rychle a efektivně. Mají cíl a vědí, že aktivní zvládnutí angličtiny jim přinese nové možnosti v životě, ať už jde o zvýšení kvalifikace, získání lepší práce, navazování obchodních vztahů, získávání nových přátel či cestování.

Vyhledávají nás vrcholoví manažeři, podnikatelé, zaměstnanci i studenti, kteří se potřebují připravit na zkoušky z angličtiny. Studují u nás i lidé v důchodovém věku, kteří zůstali duchem mladí a rádi cestují nebo mají část rodiny v cizině.


Jsme přesvědčeni, že každý se může naučit anglicky, pokud chce, a rádi Vám pomůžeme!

Metoda výuky

Výuka angličtiny v LITE je založena na podobných principech, jako jsme se naučili rodný jazyk. Systém výuky byl vyvinut na základě dlouholetých průzkumů v oblasti výuky jazyků. 

Na co klademe důraz?

  • každý student mluví až 80% z hodiny
  • dbáme na to, abyste si veškerou látku dostatečně procvičili a zažili
  • gramatiku učíme přirozeným způsobem, který Vám umožňuje překlenout propast mezi gramatikou a praktickým užíváním jazyka
  • staráme se o to, abyste vždy všemu rozuměli
  • snažíme se o přátelskou atmosféru ve třídách, ale zároveň udržujeme hodinu dynamickou a efektivní

Co neděláme?

  • nepoužíváme klasické gramatické učebnice a gramatická cvičení
  • nezahlcujeme Vás zbytečnou teorií a gramatickými poučkami
  • zbytečně Vás nestresujeme, protože když se člověk cítí dobře, studium jde lépe :-)
  • nekritizujeme, raději hodně chválíme a snažíme se Vás motivovat

Naši lektoři

Naši lektoři jsou specielně vyškoleni k tomu, aby byli schopni rozpoznat u studenta, když narazí na jakoukoli studijní bariéru. Rozpoznají, když něčemu nerozumíte, dokonce i když Vy sami si toho nevšimnete. Vědí, kdy potřebujete více praktických příkladů a všimnou si toho, když látku nemáte dostatečně zažitou. Díky tomuto hladce postupujete v angličtině dál a nestane se Vám, že byste se do učiva zamotali a Vaše angličtina se zbortila jako domeček z karet.